Kinesiotaping to metoda stosowana w fizjoterapii, która wykorzystuje specjalne elastyczne taśmy, znane jako taśmy kinesiologyczne. Została opracowana w latach 70. XX wieku przez japońskiego chiropraktyka Kena So. Taśmy te są naklejane bezpośrednio na skórę w celu wsparcia i stabilizacji mięśni oraz stawów, nie ograniczając przy tym ruchomości ciała.
Technika ta różni się od tradycyjnych metod opatrunkowych, ponieważ taśmy są bardzo elastyczne i mogą rozciągać się do 140% swojej pierwotnej długości. Dzięki temu kinesiotaping umożliwia pacjentowi swobodę ruchów, jednocześnie zapewniając wsparcie mechaniczne oraz poprawiając krążenie krwi i limfy w obszarze zastosowania. Efektem jest szybsza eliminacja obrzęków i siniaków oraz przyspieszenie procesów leczniczych.
Kinesiotaping jest szeroko stosowany w leczeniu urazów sportowych, dysfunkcji mięśniowych, bólów pleców oraz w terapii pooperacyjnej. Metoda ta jest ceniona zarówno wśród sportowców, jak i osób cierpiących na chroniczne bóle czy dolegliwości ruchowe.
Stosowanie taśm kinesiologycznych może przynieść ulgę i poprawę w funkcjonowaniu stawów, także poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz poprawę propriocepcji, czyli świadomości położenia ciała w przestrzeni. W rezultacie kinesiotaping staje się pomocnym narzędziem w terapii wielu schorzeń i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia oraz jakości życia pacjentów.
Jak wygląda kinesiotaping twarzy ?
Kinesiotaping twarzy, znany również jako taping estetyczny lub medyczny, jest techniką stosowaną głównie do poprawy wyglądu skóry, zmniejszenia obrzęków oraz jako wsparcie w leczeniu różnych schorzeń skórnych i nerwowych twarzy. Taśmy używane w tej metodzie są specjalnie przystosowane do delikatnej skóry twarzy, są cieńsze i delikatniejsze niż te stosowane na inne części ciała.
Przed aplikacją taśm, skóra twarzy musi być dokładnie oczyszczona i wysuszona, aby zapewnić dobrą przyczepność. Wybór odpowiedniej taśmy obejmuje dostosowanie jej szerokości i długości do specyficznych potrzeb i obszarów twarzy, które mają być objęte zabiegiem. Taśmy nakleja się z niewielkim napięciem, starając się nie ograniczać naturalnych ruchów mimicznych. Można je aplikować w różnych kierunkach, zależnie od zamierzonego efektu, takiego jak lifting czy zmniejszenie obrzęków.
Taśmy mogą pozostać na skórze przez kilka dni, zazwyczaj od 3 do 5, są wodoodporne i można je nosić podczas codziennych czynności, w tym podczas snu i kąpieli.
Stosowanie kinesiotapingu na twarz przynosi różne korzyści, takie jak redukcja obrzęków i worków pod oczami poprzez poprawę krążenia limfatycznego, relaksacja napiętych mięśni, co może przynieść ulgę w przypadku dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego czy bólów głowy, poprawa jędrności skóry oraz wsparcie w leczeniu nerwobóli poprzez zmniejszenie nacisku na nerwy. Kinesiotaping twarzy zyskuje na popularności jako metoda bezinwazyjna, łatwa w zastosowaniu, która oferuje widoczne korzyści zarówno estetyczne, jak i terapeutyczne.
Oferta Kinesiotaping
- kinesiotaping bark
- kinesiotaping kolano
- kinesiotaping kostki
- kinesiotaping nadgarstek
- kinesiotaping plecy
- kinesiotaping rwa kulszowa
- kinesiotaping staw skokowy
- kinesiotaping szyi
- kinesiotaping twarzy
Nasi lekarze specjaliści do Twojej dyspozycji
Świadczenia na NFZ
-Rezonans magnetyczny
-Poradnia neurochirurgiczna
-Poradnia neurologiczna
-Poradnia lekarza rodzinnego